Referenční příběh eshopu Olejáček.cz

Klient: Petr Novotný Projekt: Olejacek.cz Spuštění: říjen 2015 Produkt: Raflex-Automotive 

Olejáček.cz - eshop prodávající náhradní díly na autaFirma Petr Novotný podniká od roku 2000 v oboru prodeje provozních kapalin pro automobily,
především motorových olejů a provozuje eshop Olejacek.cz. Osobou zodpovědnou za realizaci byl
pan Petr Novotný, majitel firmy.

Eshop Olejacek.cz byl před implementací řešení
Reflex AD v roce 2015 provozován na zastaralém systému,který byl dostupný zdarma.
Toto řešení však bylo příčinou hned několika zásadních omezení, které bránily panu Novotnému v rozvoji prodeje na internetu. Prvním omezením byla možnost přizpůsobení grafického vzhledu. Mnohem významnějším omezením však byla nemožnost přizpůsobovat eshop na míru požadavkům, které přinášel každodenní provoz. Omezující byla i složitá obsluha eshopu.

To byly také hlavní důvody pro rozhodnutí začít hledatÚvodní stránka eshopu Olejacek.cz nové řešení pro eshop Olejáček.cz. Pan Novotný také cítil, že je potřeba udělat zásadní změnu, aby obstál v konkurenčním boji. Konkrétně to znamenalo odpoutat se od nevyhovujícího řešení. Dále plánoval rozšíření sortimentu o náhradní díly na auta, protože zkušenost ukazovala, že zákazníci požadují k olejům i další produkty, jako jsou olejové filtry, svíčky apod.

Pan Novotný šel do nového řešení s vizí prodávat náhradní díly na auta profesionálně a vybudovat si pro jejich prodej spolehlivé zázemí.
My jsme v rámci jednání a úvodní analýzy navrhli pro eshop Olejáček.cz řešení založené na produktu Reflex AD,
který je jednoduchý na správu, je rozšiřitelný o případné nové funkcionality a moduly a v neposlední řadě bude mít moderní vzhled. Důležitým prvkem vize celého řešení byla podpora prodeje ručně zadávaných olejů v kombinaci s automatickými importy náhradních dílů a schopnost systému Reflex AD pracovat s obrovským množstvím položek z katalogu TecDoc.

Eshop Olejacek.cz jsme podle specifikace z úvodní analýzy implementovali na našem systému Reflex AD. Připravili jsme moderní grafický design, implementovali jsme vlastní eshop a jeho moduly, kterými hned od počátku provozu byly např. online platební nástroje a moduly pro volbu dopravy. Součástí řešení byly i exporty produktů do všech nejvýznamnějších cenových srovnávačů. Pro eshop Olejacek.cz jsme hned na počátku navrhli systém komplexní marketingové péče. Do eshopu jsou pravidelně importována data o milionech různých druhů a variant náhradních dílů z katalogu TecDoc a zároveň importovány konkrétní produkty od vybrané skupiny dodavatelů jako jsou např. Auto Partner, J+M nebo Stahlgruber.
Eshop je oboustranně propojen s ERP systémem klienta, což zajišťuje přenos dat týkajících se objednávek, produktů i zákazníků.

Pan Novotný je po více než roce provozu s řešením Reflex AD spokojen. Celkové prodeje se oproti přechozímu řešení zvýšily trojnásobně. Prodeje náhradních dílů na auta dosáhly objemu, který umožňuje jeho samofinancování. Prodeje olejů stouply troj až čtyřnásobně. Bylo dosaženo zjednodušení obsluhy eshopu oproti předchozímu řešení.

Díky tomu, že se eshopu Olejacek.cz i firmě Petr Novotný daří, je možné rozvíjet další projekty jako je např. nový eshop zaměřený na prodej současného sortimentu do zahraničí.

Pan Novotný hodnotí spolupráci s eStudio následovně: „Zkušenost po více, než roce ukazuje, že jsem udělal krok správným směrem. Prodeje šly výrazně nahoru a navíc se zjednodušila obsluha eshopu. Vyhovuje mi, že je možné rozšiřovat funkce eshopu podle mých aktuálních potřeb a že se nemusím starat o online marketing eshopu, který mi také zajišťuje eStudio. Po celou dobu spolupráce jsou navíc lidé z estudia ochotní a chovají se profesionálně. Neumím si představit prodávat náhradní díly na auta bez katalogu TecDoc napojeného na profi eshop.“

 

 

Referenční příběh Olejacek.cz v PDF

 

Zaujalo vás řešení eshopu Olejáček.cz na našem produktu Reflex Automotive?

Kontaktujte nás! Rádi Vám osobně představíme naše řešení pro efektivní prodej náhradních dílů na auta.
Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku.

Položky označené * jsou povinné.