Referenční příběh eshopu CarsShop.cz

Klient: Lukáš Kiedroň Projekt: CarsShop.cz Spuštění: únor 2016  Produkt: Raflex-Automotive 

CarsShop.cz - eshop prodávající náhradní díly na autaV roce 2009 se rozhodl pan Lukáš Kiedroň, majitel firmy, založit eshop s náhradními díly na auta. Jednou z hlavních motivací k tomu byla jeho vlastní zkušenost s nákupem náhradních dílů. Nikdo mu nedokázal poradit a díly byly drahé.

V březnu 2016 se na nás pan Kiedroň obrátil s poptávkou na nový eshop. Do té doby provozoval eshop Carsshop.cz na řešení, které pro něj vyvinul jeho známý. Výrazným nedostatkem dosavadního eshopu byla značná pracnost s aktualizací sortimentu. S rostoucím množstvím položek a postupně stárnoucími informacemi o produktech přibývaly potíže. Produkty prezentované na eshopu již nebyly skladem, případně se nevyráběly apod. Byla nutná opakovaná komunikace se zákazníky i dodavateli dílů, výběr jiného dílu, potvrzení si správnosti výběru i jeho ceny a dostupnosti.

Důsledkem toho byla zvyšující se nespokojenoKategorie eshopu CarsShop.czst zákazníků a náročná obsluha eshopu i vyřizování objednávek. Množství práce a času tomu věnovaného se stalo neúnosným a neefektivním.

Východisko z této situace bylo pro pana Kiedroně jediné. Nalezení moderního řešení eshopu. Od něj pan Kiedroň očekával značnou úsporu práce při obsluze eshopu a vyřizování objednávek. Toho mělo být dosaženo automatizací zadávání dat o produktech a pravidelnou aktualizací informací na eshopu pro zákazníky.

Při jednáních a analýze jsme pro nový eshop Carsshop.cz navrhli řešení založené na našem produktu Reflex Automotive. Ten v sobě kombinuje funkce výkoného eshopu, data z katalogu TecDoc a obchodní informace o produktech.

V rámci implementace Reflex Automotive pro Carsshop.cz jsme připravili profesionální grafický design. Pro vytvoření eshopu jsme použili naše vlastní řešení Reflex Automotive. Jeho součástí byly hned od počátku moduly pro export produktů do významných cenových srovnávačů a klientské centrum. Do eshopu jsme naimportovali produkty, které nejsou napojeny na katalog TecDoc.

Jde např. o oleje, autochemii, aditiva, žárovky apod. Tím jsme splnili požadavek zákazníka na prodej i tohoto sortimentu. Díky propracovanému systému fungování Reflex Automotive nyní dochází k pravidelným importům dat od dodavatelů (Auto Partner, Gordon, Kelly, APM). V rámci importu se data automaticky sloučí s informacemi z katalogu TecDoc. Před zobrazením informací o produktech na eshopu dochází k automatickému výběru dílu podle nastavených priorit.

Pan Kiedroň hodnotí výsledky a spolupráci po necelém roce provozu Carsshop.cz na systému Reflex Automotive následovně: „Na začátkProduktová karta eshopu CarsShop.czu roku 2017 můžu konstatovat, že vize, se kterou jsem šel do nového řešení, byla naplněna. Neúnosně náročné ruční zadávání dat bylo nahrazeno pravidelnými importy. Díky automatické aktualizaci dat je nyní u každého produktu vždy platná informace o ceně, dostupnosti, termínu doručení i o výrobci konkrétního dílu. Díky tomu je obsluha eshopu a vyřizování objednávek oproti dřívějšímu řešení velice jednoduchá a nezatěžující. Podařilo se také eliminovat denně desítky telefonických či e-mailových dotazů ze strany zákazníků.

Došlo k výraznému zvýšení konverze eshopu a současně k razantnímu poklesu procenta opuštění stránek.

Finanční výsledky jsou násobně lepší než v předešlém období a očekávám umoření investice do eshopu již v tomto roce. Tato situace mi umožňuje plánovat do budoucna další rozvoj své firmy i úpravy eshopu směrující k ještě větší automatizaci a úspoře práce při jeho obsluze. A také bych rád po letech odjel konečně na dovolenou.“

Výrazně rostoucí obrat eshopu umožňuje plánovat přijmout zaměstnance, který se postará o provoz eshopu v době případné nepřítomnosti pana Kiedroně.

 

 

Referenční příběh CarsShop.cz v PDF

 

Zaujalo vás řešení eshopu CarsShop.cz na našem produktu Reflex Automotive?

Kontaktujte nás! Rádi Vám osobně představíme naše řešení pro efektivní prodej náhradních dílů na auta.
Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku.

Položky označené * jsou povinné.